• ×

  Ali Babacan

  1967 yılında Ankara'da doğdu. 1985'te Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’ni birincilikle bitirdi. 1989 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden üniversite birincisi olarak mezun oldu.

  1990 yılında Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Northwestern Üniversitesi Kellogg School'da İşletme dalında Yüksek Lisans (MBA) yaptı.

  Yüksek lisans çalışmalarında, Pazarlama, Organizasyon ve Uluslararası İş İdaresi dallarında uzmanlaştı.

  1992-1994 yılları arasında, ABD’de finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette çalıştı.
   
  1994-2002 yılları arasında, Ankara'da özel sektörde iş hayatını sürdürdü.

  2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Kurucu Üyesi olarak siyasete adım attı ve Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

  3 Kasım 2002 genel seçimlerinde, 22. Dönem Ankara Milletvekili oldu. 58. ve 59. T.C. Hükûmetlerinde “Ekonomiden Sorumlu” Devlet Bakanı olarak görevlendirildi.

  3 Haziran 2005 tarihinde, Devlet Bakanlığı görevinin yanı sıra Avrupa Birliği ile müzakereleri yürütmek üzere Başmüzakereci olarak atandı.

  22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde, 23. Dönem Ankara Milletvekili olarak yeniden seçildi.

  29 Ağustos 2007 tarihinde, 60. T.C. Hükümeti’nin Dışişleri Bakanı olarak atandı.

  1 Mayıs 2009 tarihinde, 60. T.C. Hükümeti’nde “Ekonomik Konularda Genel Koordinasyondan Sorumlu” Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

  12 Haziran 2011 genel seçimlerinde, 24. Dönem Ankara Milletvekili olarak bir kez daha seçildi.
   
  61. ve 62. T.C. Hükümetlerinde “Ekonomik Konularda Genel Koordinasyondan Sorumlu” Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

  İngilizce bilen Babacan, evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Yalçın Akdoğan

  Siyaset Bilimi Doçenti ve Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde tamamladı.

  Milliyet gazetesinde staj yaparak gazeteciliğe başladı. İç Anadolu gazetesini çıkardı. Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yaptı. Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda ders verdi. 8 adet kitabının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır.

  24. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili seçilmiş 62.Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görev almıştır.

  25. ve 26. Dönemlerde Ankara Milletvekili seçildi.

  Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde kurulan ilk seçim hükümetinde (63. Hükümet) Başbakan Yardımcısı olarak görev almıştır.

  Akdoğan, 24 Kasım 2015 tarihinde kurulan 64. Hükümet'te Başbakan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

  İngilizce bilen Akdoğan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Ahmet Gündoğdu

  01 Ocak 1961 tarihinde Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Söğüteli Köyü’nde dünyaya gelen Ahmet Gündoğdu, ilköğrenimini köyünde, Erdemli İmam Hatip Lisesinde başladığı ortaöğrenimini Giresun İmam Hatip Lisesinde, lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladıktan sonra uzun yıllar Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak çalıştı.

  Gündoğdu, hem öğrencilik yıllarında hem de öğretmenlik yaparken Milli Gençlik Vakfı ve İstanbul Öğretmenler Vakfının faaliyetlerinde aktif sorumluluk üstlenerek sivil toplum çalışmalarında yer aldı. 1992 yılında, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in kurucu Genel Başkanı, Mescid-i Aksa şairi merhum Mehmet Akif İnan’dan aldığı mektupla Eğitim-Bir-Sen Bakırköy İlçe Teşkilatını kurarak sendikacılığa başladı.

  Gündoğdu, Bakırköy ilçe başkanlığından sonra sırasıyla (1996-2002) İstanbul Şube Sekreterliği, Marmara Bölge Başkan Yardımcılığı, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 22 Aralık 2002’de yapılan Eğitim-Bir-Sen 1. Olağanüstü Genel Kurulda Genel Başkanlığa seçilen Gündoğdu bu görevi ifa ederken 26-27 Nisan 2008’de yapılan Memur Sen 3. Olağan Genel Kurulu’nda Konfederasyon Genel Başkanlığı’na seçildi.

  Gündoğdu, Kamu görevlileri sendikacılığının gelişmesine ve kamu görevlilerinin yeni kazanımlar elde etmesine yönelik birçok çalışmaya öncülük etmenin yanında Türkiye’nin demokratikleşme, sivilleşme ve özgürleşme süreçlerine destek verecek çalışmaları da başlattı. Bu kapsamda yürüttüğü bazı çalışmalar şunlardır:

      •    AK Parti’ye açılan kapatma davası üzerinden sivil siyasete yönelik yüksek yargı merkezli darbe girişimine karşı sivil duruş ve sivil inisiyatifi harekete geçiren Ortak Akıl Mitinglerinin düzenlenmesi,   
      •    12 Eylül Referandumuyla halk oylamasına sunulan Anayasa değişikliği paketinin kabul edilmesi,
      •    Kamu görevlilerinin toplu sözleşme hakkını, iş güvencisi korunarak elde edilmesi,
      •    Medeniyetin ve medeni değerlerimize bağlı insanın inşasında önemli bir kilometre taşı olan din eğitimi ve 4+4+4 eğitim sisteminin ve birçok Milli Eğitim Şura kararlarının alınıp hayata geçirilmesi,
      •    Başörtüsüne özgürlük (toplanan 12 milyon 300 bin imza) ve katsayı adaletsizliğinin kaldırılmasına yönelik kampanyaların gerçekleştirilmesi,
      •    Başta medeniyet havzamızdakiler olmak üzere emperyalizmin ve küresel sömürü düzeninin mazlum ve mahzun kıldığı bütün toplumlara ve insanlara yardım elinin uzatılması,
      •    Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunu kesintiye uğratmaya yönelik eylem ve girişimlerin püskürtülmesi,
      •    T.C. Cumhurbaşkanı’nın ilk defa halk tarafından seçilmesine ilişkin süreç öncesinde gerçekleştirilen Gezi Parkı ve 17-25 Aralık girişimlerinin bertaraf edilmesi
      •    Akil İnsanlar Heyeti”ne katılarak çözüm sürecine destek vermesi

  Ahmet Gündoğdu, Türkiye’nin en fazla üyeye sahip Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Başkanı sıfatıyla; “Ekonomik ve Sosyal Konsey”, “Türkiye – Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi” ve  “Yeni Anayasa” arayışları kapsamında, Türkiye’nin öncü ve çatı kuruluşlarının yer aldığı “Anayasa Platformu” üyeliği görevlerini de üstlendi.

  Akademik sendikacılık anlayışıyla ve kurumsal liderlik paradigmasıyla 12 yıl Eğitim Bir-Sen ve 7 yıl Memur-Sen Genel Başkanlığı görevini yürüten Gündoğdu,  10.02.2015 tarihinde 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan TBMM 25. dönem milletvekilliği seçimlerinde aday olabilmek için görevlerinden istifa etti.

  Gündoğdu, evli olup orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 • ×

  Ali İhsan Arslan

  1969 yılında Ankara'da doğdu.İlk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul'da tamamladı. 1985-1986 yılları arasında Londra'da yabancı dil eğitimi aldı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon bölümünden mezun oldu.Üniversite eğitiminden sonra iş hayatına atıldı. İnşaat ve dış ticaretle uğraşan Ali İhsan Arslan değişik şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük görevlerini yürütmektedir. İngilizce biliyor. En genç kuruculardan.

 • ×

  Jülide Sarıeroğlu

  7 Haziran 1979 tarihinde Adana’da doğdu. Baba adı Şadi, anne adı Kadriye’dir.

  Gazi Üniversitesi, İİBF, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

  HAK-İŞ Konfederasyonu çatısı altında Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanlığı, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Danışmanı olarak çalışmalar yaptı. Kadın Çalışmaları El Kitabı-Çalışan Kadınlar: Hakları ve Yeni Yasal Düzenlemeler Başlıklı kitabı bulunmaktadır. Ayrıca Kayıtlı Çalışmanın Avantajları, İş Arama Teknikleri, Çocuk Hakları, AB Ülkelerinde En İyi İkili Sosyal Diyalog Örnekleri isimlerinde ortak kitapları bulunmaktadır.

  2008-2015 yılları arasında Ak Parti Genel Merkez Kadın Kollarında MKYK üyesi olarak görev yaptı. Genel Merkez Kadın Kollarında; İstihdam Komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu İllerini Kapsayan 6.Bölge Koordinatörlüğü ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  2009-2014 yılları arasında Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye Meclis üyeliği yaptı.

  25. ve 26. Dönem AK Parti Ankara (1. Bölge) Milletvekili olarak seçildi.

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan 12 Eylül Askeri Darbesinden Sonra Oluşturulan Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi İnceleme Alt Komisyonu üyeliği ile İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğini İnceleme Alt Komisyonu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 21 Nisan-3 Kasım 2016 tarihleri arasında Başta Cinsel İstismar Olmak Üzere Çocuklara Yönelik Her Türlü İstismar Olaylarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonunda Katip Üye olarak görev yaptı.

  22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi, 17 Haziran 2016 tarihinden itibaren Genel Merkez Tanıtım ve Medya Birim Başkan Yardımcısı görevinde bulundu.

  21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeniden  MKYK üyesi olarak seçildi.

 • ×

  Murat Alparslan

  1974’de Çorum’da doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Satı’dır. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi’nde İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Halen Devletler Özel Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

  1998-2000 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde araştırma ve öğretim görevlisi olarak bir süre kamuda çalıştı.  2000 yılından itibaren de Ankara’da serbest avukatlık yapmaktadır.

  2002-2006 tarihleri arasında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları kurucu üyeliği, teşkilat ve seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
  2006-2009 yılları arasında AK Parti Ankara İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeliği ve seçim işlerinden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2009-2014 yılları arası Ak Parti Ankara İl başkanlığı görevlerini yapmıştır.

  İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 • ×

  Ertan Aydın

  1971 senesinde Ardahan'da doğan Ertan Aydın, ilkokulu Almanya, orta okul ve liseyi İstanbul Küçükçekmece'de bitirdikten sonra, ODTÜ'den lisans, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden doktora derecesini aldı. 2000-2003 yılları arasında Harvard Üniversitesi’nde ve Dartmouth Üniversitesi’nde araştırmacı olarak bulundu. 2004-2011 yılları arasında Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Doçentlik ünvanını 2011 yılında aldı. 2012 yılında Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi işlerden sorumlu başdanışmanı olarak atandı. Ertan Aydın bu görevine Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde devam etti. Aynı zamanda Pollmark Araştırma'nın kurucularından olan Aydın'ın yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda kitap ve makaleleri bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Fatih Şahin

  20.04.1979’da Çanakkale Çan’da doğdu. Baba adı Feti, anne adı Saliha'dır.

  Çan İmam-Hatip Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest Avukatlık yaptı.

  Gençlik Kolları Genel Sekreterliği ve Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulundu. 24. Dönemde Ankara Milletvekili olarak seçildi.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyeliği, Türkiye Etiyopya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı, Anayasa Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Sözcülüğü ve AK PARTi TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

  12 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilen 5. Olağan Büyük Kongrede MKYK üyesi seçildi. 26. Dönemde tekrar Ankara Milletvekili seçilerek Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı oldu.

  İngilizce ve Arapça bilen Şahin, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  Cemil Çiçek

  Cemil Çiçek, 15 Kasım 1946'da Yozgat'ta doğdu. Babasının adı Hacı Ahmet, annesinin adı Meliha'dır.

  Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.Serbest avukat olarak çalıştı. Yozgat Belediye Başkanlığı yaptı. Anavatan Partisi Kurucu Üyesi oldu.18. Dönemde Yozgat; 20, 21, 22 ve 23. Dönemlerde Ankara Milletvekili seçildi. 46, 47 ve 53. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı, 58 ve 59. Hükümetlerde Adalet Bakanlığı yaptı. 60. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini yürüttü. 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevine seçildi

  İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Çiçek, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Yıldırım Tuğrul Türkeş

  1 Aralık 1954'te İstanbul'da doğdu.

  İktisatçı ve iş adamı Türkeş, Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi. Türkeş, Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanlığı, Ortadoğu gazetesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akşam ve Son Havadis gazeteleriyle, Yeni Harman haftalık dergisinde köşe yazarlığı yaptı.

  PETKİM AŞ ve TC Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Ataköy Otelcilik AŞ'de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Tuğrul Türkeş, medikal, sigortacılık ve uydudan görüntüleme konularında faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde yöneticilik ve ortaklık yaparken, Aydınlık Türkiye Partisi Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığı görevini üstlendi.

  Türkeş, 23. Dönem'de Ankara Milletvekili seçildi. Aynı dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyeliği yapan Türkeş, 24. Dönem'de de aynı göreve yeniden seçildi. 25 Dönem seçim hükümetinde Başbakan Yardımcılığı görevini üstlendi. 26 Dönem AK Parti Ankara Milletvekili olarak Başbakan Yardımcısı görevine devam etmektedir.

  İngilizce bilen Türkeş, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Emrullah İŞLER

  1960 yılında Kızılcahamam’ın Kuşçuören köyünde doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Ankara’da tamamladı. 1985 yılında Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında tamamladı.
   
  Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan'da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu. 2006-2011 yılları arasında Başbakan Başmüşaviri olarak çalıştı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

  24. Dönemde İSİPAB Türk Grubu Başkanı oldu. 25 Aralık 2013-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu. Halen Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanıdır. Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen İşler, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Ahmet İyimaya

  1950’de Amasya/Yuva Köyünde doğdu. 93 Harbi Kafkas muhaciri bir ailenin çocuğudur. Annesi Habibe, babası Musa’dır. Orta öğrenimini Tokat İmam-Hatip okulunda, yüksek öğrenimini Ankara Hukuk Fakültesinde birincilikle tamamladı. Ankara Barosunda uzun yıllar serbest avukatlık yaptı. Türk Hukuk Kurumu Bilim Kurulu, TEMA Vakfı kurucu danışma kurulu üyeliklerinde bulundu. Sorumluluk ve Siyaset Hukuku alanlarında yayınlanmış kitap ve makaleleri bulunmaktadır. “Siyaset Kurumunun Otak Günahı: Yasama Reformu” adlı incelemesi yayınlandı. Anayasa Mahkemesi vesayetine karşı geliştirdiği “askıya alıcı veto modeli”, yoğun tartışmalara yol açtı. Çevre ve kitap sevdalısı olan İyimaya’nın ailesi adına kurduğu onun üzerinde hatıra ormanı bulunmaktadır. Birden çok ödül yanında, 2010 yılında Londra/ Türk-İngiliz Hukukçuları Derneği’nin “Yılın Hukukçusu” ödülüne layık görüldü. Üç dönem Amasya ve Ankara Milletvekilliklerinde bulundu. Anayasa ve Adalet Komisyonu başkanlığı ve Uzlaşma Komisyonu üyeliği görevlerini de yürüten İyimaya, halen Ankara Milletvekilidir. Evli ve üç çocuk babası olan İyimaya, Arapça, Gürcüce ve az düzeyde Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

 • ×

  Lütfiye Selva ÇAM

  Asker emeklisi babasının görevleri nedeniyle Anadolu’nun çeşitli illerinde bulunan Lütfiye Selva Çam, 5 Eylül 1970’de Şanlıurfa’da doğdu. 

  1974 yılından itibaren Ankara’da, sırası ile Bahçelievler Alparslan İlkokulu, Deneme Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yurtiçi ve yurt dışında “İnsan kaynakları, yönetim, organizasyon ve eğitim” e yönelik çalışmalarda bulundu. Boston ve Troy State Üniversiteleri ile birlikte “Doğu Almanya’nın Yeni Ekonomik Süreci”  üzerine Dresden’de araştırma çalışmalarına katıldı. Yönetim ve Organizasyon, Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında gerek ticari gerekse sosyal amaçlı çalışmalarını 1996 yılından bu tarafa çeşitli yerli ve yabancı kuruluşlarda ve aile şirketinde yürüttü.  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK üyesi olarak Ekonomi İşleri Başkanı, Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yaptı. 2008-2012 yılları arasında Avrupa Halk Partisi (EPP) gözlemci yönetim kurulu üyesi olarak; 2013-2014 tarihleri arasında ise Asya Siyasi Partileri Konferansı  (ICAAP) Kadın kolları başkan yardımcısı olarak görev aldı.

  “GÖNÜLDER” Ankara Şube Başkanı, Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM)’nin Ankara Kurucu Temsilcisidir. Ayrıca, 1995 yılından itibaren MÜSİAD ile başlayan ve günümüze kadar devam eden girişimciliğe dönük çalışmalarda da yer almıştır. 25. Dönem Ankara Milletvekili olan ÇAM, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Yönetim Kurulu üyesidir.   22 Eylül 2015 tarihinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak atanmıştır.

  Çok iyi düzeyde İngilizce, temel düzeyde Fransızca ve Arapça bilmekte olup, evli ve 3 çocuk annesidir.

 • ×

  Vedat Bilgin

  Bayburt’ da doğdu.

  İlk, orta ve lise tahsilini Bayburt’ ta tamamladı.

  Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde “Şehirleşme ve Sanayileşme İlişkileri” konusunda Master çalışmasını, “Türkiye’de Sanayileşme Politikaları ve Demokratikleşme Süreci”  adlı çalışmasıyla da İktisat Sosyolojisi alanında Doktorasını tamamladı.

  1995-96 yılları arası York Üniversitesinde Misafir Öğretim Üyeliği yaptı. 2006 yılında Michigan Üniversitesinde “Ortadoğu Toplumlarında Modernleşme Sorunları” konulu uluslararası çalışmada yer aldı.

  Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim üyeliği, TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı, Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu. Çok sayıda yayımlanmış araştırma kitabı, makale ve çalışmaları bulunmaktadır.

  25. ve 26. Dönem Ankara milletvekili seçildi. 26.Dönemde AGİT Parlamenter Asamblesi Başkanı ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi oldu.  

  İyi düzeyde İngilizce bilen Bilgin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  Aydın Ünal

  1970 yılında ankara Keçiören’de doğdu. Aslen Ankara'nın güdül ilçesindendir. Ankara merkez ihl mezunu. ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi kimya bölümünde okudu. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz dili öğretmenliğinden mezun oldu. Çok sayıda dergi ve gazetede çalıştı. Şiir, hikaye ve makaleleri yayınlandı.

  2002'den itibaren ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı danışmanlığı, başbakanlık danışmanlığı, başbakan baş müşavirliği, cumhurbaşkanı baş müşavirliği görevlerinde bulundu. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 2007-2015 arasında metin yazarlığını yaptı.

 • ×

  Nevzat Ceylan

  1953 Ankara-Nallıhan’da doğdu. Osman Meslek Yüksek Okulu ve Hacettepe üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi.
  Milli Parklar Genel Müdürlüğü yaptı.
  DYP Ankara İl Başkanlığı ve DP Genel Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat başkanlığı Görevinde bulundu.
  Doğa Koruma ve Başkent Ankara Meclisi Genel Başkanlığı görevlerini yürütüyor.
  Partimizde Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcılığı yaptı ve Merkez Disiplin Kurucu Üyeliği ile Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürüyor.
  Evli ve 2 çocuk babasıdır.