• Tüm Halkımız Davetlidir

  Teşkilat
 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Özhaseki Ankara’mıza hayırlı olsun

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Özhaseki Ankara'mıza hayırlı olsun
  Teşkilat
 • 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı

  AK Parti Ankara İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Keçiören'de düzenlenen "Engelsiz Türkiye" programına katıldı. Hükümet ile bakanlık olarak engelli vatandaşlara güvendiklerini ve inandıklarını belirten Selçuk, engelliler konusunda hükümet politikalarını, AK Parti teşkilatlarının insan odaklı ve insan öncelikli yaklaşımına borçlu olduklarını söyledi. Selçuk, engelli vatandaşlar ile kurumlar arasında köprü görevi sağlayan ve çeşitli projeler üreten Engelliler Koordinasyon merkezlerinin çok önemli görevleri yerine getirdiklerini, vatandaşların istihdamından ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar her türlü konuda aracılık ederek sosyal hayatın en önemli ayağını oluşturduklarını ifade etti. Türkiye'nin engelli vatandaşlara verdiği değer ve sağladığı imkanlar konusunda dünyada örnek ülke konuma geldiğini bildiren Selçuk, "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak ve konunun birebir muhatabı olarak AK Parti teşkilatlarımızı hassas, özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı canı gönülden, yürekten kutluyorum." diye konuştu. Selçuk, engellilere yönelik geliştirilen politikaların güçlü bir zemin kazanması için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle devam etti: "Başta hukuk olmak üzere eğitim, istihdam ve bakım alanlarında büyük bir değişimi gerçekleştirdik son 16 yılda. Hükümet olarak engelli haklarını en önemli meselelerimizden biri olarak gördük ve engelli kardeşlerimizin potansiyelinin ortaya çıkması için ilkleri başardık, ilk Engelliler Kanunu'nu biz çıkardık. Engelli kardeşlerimizin özgür bireyler olarak sosyal hayata katılmalarını sağladık bu sayede." Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak engelli vatandaşların ailelerine daha bütüncül bir bakış açısıyla hizmet sunmayı sürdüreceklerini vurgulayan Selçuk, "2002'de tüm kamuda yaklaşık 5 bin 700 kişiye istihdam hakkı tanınmışken biz bu rakamı geçtiğimiz 16 yılda yaklaşık 10 kat artırarak 53 bin 964 rakamına ulaştık." ifadesini kullandı. Bakan Selçuk, salondaki engelli vatandaşlarla sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Programa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Ankara milletvekilleri Asuman Erdoğan, Emrullah İşler ve Orhan Yegin, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile Ankara'nın 25 ilçesinden gelen bin 200 engelli vatandaş katıldı.
  Teşkilat
 • Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, projelerini 25 kişilik bir ekibin hazırladığını belirterek “İnşaat temelli bir anlayıştan insan temelli bir anlayışa doğru, herkese dokunacak projeler hazırlıyoruz” dedi. AK Parti’nin adayı Özhaseki: İnşaat temelli anlayıştan insan temelli anlayışa AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, partisinin Ankara İl Başkanlığı’nın Keçiören’de düzenlediği ‘Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması’ programında Ankara’daki STK, oda ile derneklerin başkan ve temsilcileriyle araya geldi. Toplantı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada 25 kişilik proje ekibinin projeleri hazırladığını belirten Özhaseki özetle şunları söyledi: PROJELER HAZIRLANIYOR “Şu anda 25 kadar mimar, mühendis, şehir plancı, sanat ve kültür danışmanı olan arkadaşlarımız büyük bir gayret içerisindeler. Ben de onlara takılıp, ‘Şöyle yapalım, burayı böyle yapalım’ diye gayret ediyorum. Projeleri ayaküstü söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum. Güzel Ankaramız için hazırladığımız projelerimizi önümüzdeki günlerde ilan edeceğiz kimsenin endişesi olmasın. GÖKÇEK’İN DESTEĞİ SEVİNDİRİR (Melih Gökçek’in kendisini destekleyeceği yönündeki açıklaması) 30-40 yıllık bir arkadaşlığımız, belediye başkanlığımız var. Melih Gökçek’in beni destekliyor olması beni tabii ki sevindirir. Belediyeciler birbirimizi çok iyi biliriz. Kimin ne iş yaptığını, neler yaptığını, başarılı olup olmadığını iyi biliriz. Bu konuda başta değerli başkanımız (Melih Gökçek) olmak üzere bana destek veren herkese çok teşekkür ederim. Elbette kendisiyle de ara ara haberleşiyoruz. İlçe adaylarını da önümüzdeki günlerde açıklayacağız.” BİR TEK HIRSIZLARI İŞTEN ÇIKARIRIM Toplantıda da katılımcılara seslenen Özhaseki, “Sadece projelerimi anlatacağım. Ekibimiz ciddi çalışıyor. Orada biz daha çok inşaat temelli bir anlayıştan insan temelli bir anlayışa doğru herkese dokunacak projeler hazırlıyoruz. Yaşlılarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi, ailelerimizin her birini ilgilendirecek önemli projeleri ortaya koymaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Kayseri’de belediye başkanlığı zamanında personele yönelik yaptığı çalışmalara da değinen Özhaseki personel politikasına ilişkin ise “Bir tek hırsızları işten çıkarırım, başka kimseyi işten çıkarmam, sağcı solcu benim hiç umurumda değil” diye konuştu. Mehmet Özhaseki, toplantının basına kapalı kısmında da STK temsilcilerinin görüş ve önerilerini dinledi. Ak Parti Ankara İl Başkanımız Hakan Han Özcan ;STK'larımızın önemine vurgu yaparak seçimlerde ele ele vererek AK Belediyeciliğe devam etmek istediklerini ve Ankara rekorunu kırmak istediklerini söyledi.
  Teşkilat
 • AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından Kızılcahamam’da çalıştay gerçekleştirildi

  İlçede bir otelde 14-16 Aralık tarihlerinde düzenlenen çalıştaya İl Başkanımız Hakan Han Özcan, İl Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı Ahmet Gül, 25 ilçenin seçim işleri başkanları katıldı. Çalıştayın son gününe Ankara Milletvekili Emrullah İşler de katıldı. Çalıştayda 2 gün seçim işleri başkanları istişare yaptı, seçim günü yapılması gerekenler anlatıldı. Çalıştayın son gününde ise "Güçlü Bir Türkiye İçin Sandıklar Geleceğimizdir" adlı tiyatro gösterisi sunuldu. İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki ile Türkiye genelinde en fazla oyu Ankara olarak alacaklarını ifade etti.
  Teşkilat
 • Türk devletini çetelere bırakmayacağız

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti Kızılcahamam Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuştu.
  Teşkilat
 • Ankara İl Başkanlığı‘ndan engelli ve ailelerine yemek

  Keçiören Belediyesi ve AK Parti Ankara İl Başkanlığı işbirliğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellilere ve ailelerine yemek verildi.
  Teşkilat